Inbudo.plForum Budowlane

Kategorie

Popularne tematy

Najlepsi użytkownicy

Zobacz pełen ranking
Koloryt

Koloryt

04 marca 2013, 12:13 169.60

Odpowiedz

3 oceń poradę

Wyciszanie mieszkania w bloku

Wielu mieszkańców bloków ma zapewne problem z odgłosami dochodzącymi z sąsiednich mieszkań. Dzieci biegające piętro wyżej, muzyka zza ściany i temu podobne. Wszystko słychać, jakby sąsiad stał obok. Wynika to samej konstrukcji budynku, ale również z faktu zmieniającej się mody na aranżację wnętrz. Nikt już nie ustawia meblościanek zajmujących całą powierzchnie ściany. Często w oknach nie ma już nawet firanek, a na panelach nie układa się wykładzin, czy wielkich dywanów. Wszystko to dodatkowo wpływa na akustykę mieszkań. Jak sobie z tym poradzić? Można od wewnątrz wyciszyć mieszkanie wełna mineralną ( są dedykowane do izolacji akustycznej wełny np: Ursa Silentio, Rockwool Rockton czy Aku-Płyta Isover). Obecnie na rynku jest też wiele firm oferujących panele akustyczne z pianek poliuretanowych. Wyciszane są nimi studia nagraniowe, więc myślę, że zastosowanie ich w mieszkaniu odniesie podobny skutek. A czy Wy macie jakieś inne metody? Pozdrawiam

Komentarzy: 3

Bard Bard 2016-12-15 12:04:15
oceń
0% 0%

Trudna sprawa, bo drgania tak czy inaczej będą się przenosić więc o całkowitym wyciszeniu nie ma mowy nawet. Można próbować wykładać mieszkanie piankami itd., ale to raczej będzie wytłumiało pomieszczenie pod względem echa itd, a nie tego czy sąsiedzi będą słyszeć czy też nie.

Zgłoś naruszenie


r87 r87 2013-03-08 11:46:56
oceń
0% 0%

Podstawa to dźwiękoszczelne okna, dzięki nim naprawdę można uchronić się od hałasów. Raczej nie porywałbym się na wyciszanie mieszkania pianką itp, za dużo roboty.

Zgłoś naruszenie


Koloryt Koloryt 2013-03-12 12:55:31
oceń
100% 0%

Miałam na myśli raczej wyciszenie mieszkania od hałasów dochodzących od sąsiadów. Bywa to bowiem bardzo uciążliwe. Wyciszanie mieszkania pianką lub choćby tapetą akustyczną to dodatkowa praca włożona w remont, ale i większy komfort życia w takim mieszkaniu.

Zgłoś naruszenie

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.