Inbudo.plForum Budowlane

Kategorie

Popularne tematy

Najlepsi użytkownicy

Zobacz pełen ranking

Jak malować z szablonami- porada


Oto instrukcja jak krok po kroku pomalować ścianę z wybranym przez nas szablonem.
1. Sprawdź powierzchnię ściany. Jesli jest zakurzona wyczyść ją szmatką.
2. Szablon przyklej do ściany papierową taśma malarską.
3. Farbę nakładajmy małym pędzlem do tamponowania lub gąbką.
4. Jak maczać pędzel? Lekko i dokładnie odsączać, tak żeby nie da...

Deszczówka- nowoczesny system gospodarowania wodą

Pomimo iż według prawa woda deszczowa jest traktowana jako ściek można ją wykorzystywać do podlewania ogródka, jak również tworzenia kompostowników i wszelkiego rodzaju prac nie związanych z higieną, lub żywieniem.
Wodę deszczową zbierać można na różne sposoby, najprostszym jest oczywiście podstawienie pod rynny odpowiednich zbiorników, można ...

Kładąc kafelki pamiętaj o fugach

Myślałem, że w dzisiejszych czasach jest to oczywiste, jednakże miałem okazję się przekonać, że jednak nie.
Pamiętajcie o tym, żeby wykonać dobrze fugowanie wszędzie tam gdzie jest to konieczne. Niedbałość w tym temacie prowadzi do pękania i niskiej wytrzymałości na uszkodzenia podłoża, płytek czy innych materiałów.
Najlepiej to zadanie przeka...

Kominek z płaszczem wodnym czy nie

Zastanawiam się nad kominkami, przeglądając możliwości zwróciłam uwagę na podstawową różnicę, a mianowicie- z płaszczem wodnym i bez. Co Wy o tym sądzicie, jakie według Was są fundamentalne różnice?

Trudna kuchnia- zimno ciepło

Spotkałam się ostatnio z problemem całkowicie nietypowym. Otóż znajomy mieszka w bloku, który rozplanowany został w ten sposób, że jego kuchnia jest przez ścianę z szybem windy. Jak wiadomo w owym szybie ciepło nie jest., zaś kuchnia stanowi pomieszczenie pełne ciepła, wilgoci i różnorakich osadów oraz pary. W ten oto sposób na ścianach skrapla ...

Dobrze uszczelniony komin

Komin to niezwykle istotna część każdego domu. Nie tylko pozwala na prawidłowe działanie instalacji grzewczej ale stanowi również najprawdopodobniejszą przyczynę ewentualnych przecieków w dachu. Jego odpowiednia izolacja jest więc rzeczą niezmiernie istotną, w której warto pamiętać o:
- połączeniu komina z membraną i dachówkami
- obróbka komi...

Siding- tak czy nie?

Popularny w Kanadzie i niektórych stanach w USA. W Polsce od wielu lat obecny w różnych domostwach, traktowany skrajnie różnie.
Według Was jest to sposób na uatrakcyjnienie domu, ułatwienie zachowania w czystości elewacji czy też plastikowy kicz?

Tynki mozaikowe, jakie wybrać?

Ostatnio wybrawszy się do sklepu miałem zamiar nabyć tynki mozaikowe, jednakże po przyjrzeniu się kilku wersjom zorientowałem się, że tak naprawdę nie wiem czego chcę.
Są różne faktury i sposoby aplikacji, macie jakieś doświadczenia?

Murowanie- najważniejsze kwestie

Murowanie jest w Polsce najpopularniejszą formą budowania domów od wielu lat.
Stosują ją fachowcy w całym kraju. Doświadczenie uczy o czym należy bezwzględnie pamiętać i z czym warto przypilnować ekipę budowlaną, żeby nie słyszeć okrzyków: Lej wodę, syp piasku, nie żałuj materiałów.
Przede wszystkim zaprawa: powinna być dobrze skomponowana, n...

1 2 Następna

Inbudo.pl to nie tylko portal budowlany, to platforma internetowa kojarząca firmy budowlane, wykonawców, markety budowlane sklepy i hurtownie budowlane z ich klientami. Całe budownictwo w jednym miejscu. Znajdziesz tutaj zlecenia budowlane – jeśli szukasz solidnego fachowca, zapytania ofertowe – gdy chcesz kupić tanie materiały budowlane i wykończeniowe. Usługi budowlane dodać może fachowiec lub firma budowlana. Ponadto udostępniamy sklep budowlany, cennik budowlany, materiały budowlane i wykończeniowe, katalog firm budowlanych, kosztorys budowy domu, oraz cennik usług budowlanych

Jeśli interesuje Cię budowa domu, remonty, koszt budowy domu, prawo budowlane, architektura, wnętrza, projekty domów czy wykończenia wnętrz - sprawdź nasze forum budowlane, gdzie znajdziesz fachowe porady budowlane. Doświadczeni architekci zaprojektują nowoczesne domy czy piękny ogród tworząc oryginalne projekty ogrodów. Dowiesz się jak zaprojektować dom energooszczędny, ile kosztuje budowa domu jak zbudować domy z drewna, domy kanadyjskie, domy szkieletowe czy dom pasywny. Jeśli interesuje Cię projektowanie wnętrz, chcesz poznać piękne wnętrza domów, pomoże Ci projektant wnętrz. Możesz idealne zagospodarować poddasze tworząc wymarzony projekt domu, a Twoja kuchnia, łazienka i sypialnia będą to zupełnie inne wnętrza. Nietypowe zlecenia remontowe, prace wysokościowe czy roboty budowlane znajdą tu wykonawców.’ To jak - planujesz remont mieszkania czy budujemy dom?

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.