Inbudo.plForum Budowlane

Kategorie

Popularne tematy

Najlepsi użytkownicy

Zobacz pełen ranking
Koloryt

Koloryt

27 maja 2013, 13:24 169.60

Odpowiedz

2 oceń poradę

Płyty budowlane MFP

W ostatnim czasie pojawiają się problemy z dostępnością drewnopochodnej płyty budowlanej OSB. Czym ją zastąpić? Można w ich miejsce użyć płyt MFP. Nie będę oceniać w kategoriach lepsze gorsze. To decyzja inwestora. Ale dobrze wiedzieć, że płyty OSB nie są niezastąpione.

Płyta budowlana MFP jest płytą drewnopochodną produkowaną z drobnych wiórów ułożonych w różnych kierunkach. Do produkcji używane są najwyższej jakości żywice z melaniną, dzięki czemu płyty te uzyskały klasyfikację E1, co oznacza, że właściwie nie wydzielają substancji szkodliwych dla zdrowia.

Dzięki zwartej strukturze płyty MFP są bardziej odporne na działanie wilgoci. Pozwala to na stosowanie tych płyt również w łazienkach. Płyty te nie rozwarstwiają się ani nie odkształcają pod wpływem wilgoci.

Niewątpliwą zaletą płyt MFP jest jej gładka, estetyczna powierzchnia zewnętrzna. Dzięki temu z powodzeniem używana jest na wystawy i stoiska sklepowe i targowe, opakowania, a także jako element dekoracyjny.

Płyty MFP mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Są wykorzystywane w budownictwie szkieletowym i tradycyjnym, od podłogi, przez ściany, aż po dach. Płyta ta jest bardzo wytrzymała, nie łamie się i nie ugina. W płytach MFP można bezpiecznie i stabilnie mocować haki oraz wkręcać śruby i wbijać gwoździe nawet już 8 mm od krawędzi.

Płyty MFP mają wszelkie niezbędne atesty i spełniają europejskie normy budowlane.

Ważne!

Płyty MFP są bardziej odporne na działanie wilgoci. Nie zmienia to jednak faktu, że są materiałem drewnopochodnym i muszą być odpowiednio zabezpieczone przed wpływem wody.

Załączone pliki:

Komentarzy: 3

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.