Inbudo.plForum Budowlane

Kategorie

Popularne tematy

Najlepsi użytkownicy

Zobacz pełen ranking
Karolinka

Karolinka

26 czerwca 2013, 01:38 52.40

Odpowiedz

1 oceń pytanie

Jaki jest koszt ogrzewania gazem ?

Witam,

czy ktoś mógłby mi napisać jaki byłby przybliżony koszt ogrzewania gazem 100 metrowego mieszkania w starej kamienicy ? Zastanawiam się nad zakupem pieca gazowego i renowacji instalacji ogrzewania ponieważ mam strasznie wysokie rachunki za ogrzewanie...

Odpowiedzi: 4

Nimrod Nimrod 2016-10-12 14:09:44
oceń
0% 0%

Ogólnie kosztowo wychodzi całkiem nieźle, ale przerabianie całej instalacji pod gaz jest dla mnie głupotą. O wiele lepiej jest postawić na jakieś dobre ogrzewanie węglowe, bo wyjdzie taniej.

Pewnie kupujesz niskiej jakości opał. Lepiej jest zapłacić nieco więcej za węgiel orzech od SmartTrans, ale o znacznie większej kaloryczności. Oznacza to, że dla uzyskania określonej ilości ciepła trzeba będzie spalić mniej opału. W efekcie będzie oznaczało to sporą oszczędność i mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Zgłoś naruszenie


teodorr teodorr 2016-04-22 06:45:04
oceń
0% 0%

Także mnie interesuje ten temat. Tylko ja mam dom pod Krakowem, chciałbym wymienić piec węglowy na bardziej ekologiczny sposób ogrzewania, ze względu głównie na słaba jakość powietrza, nie mam zamiaru dłużej się do tego przyczyniać. Myślałem raczej na wydzierżawieniem zbiornika na gaz płynny, wiem że w amerigasie maja nawet korzystne warunki, ktoś może posiada większą wiedzę w temacie?

Zgłoś naruszenie


RenataKuch RenataKuch 2013-08-09 13:56:32
oceń
0% 0%

Pamiętam, że byłam kiedys zszokowana jak znajomi powiedzieli mi, że za ogrzewanie 100 metrowego mieszkania na poddaszu (wlasnie gazem) w miesiącach zimowych płacą okło 1200 zł. Ale podobno instalacja nie była pierwszej nowości - więc może stąd tak wysokie rachunki

Zgłoś naruszenie


Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.