Inbudo.plForum Budowlane

Kategorie

Popularne tematy

Najlepsi użytkownicy

Zobacz pełen ranking

Czy ktoś zna budownictwo z glinosłombeli?

Jakiś czas temu wpadło mi w oko biobudownictwo i domy budowane ze słomianych beli na szkielecie drewnianym. Wszystko 'otynkowane' jest gliną. Oprócz tego, że jest to budownictwo ekologiczne, to podobno również budowa domu jest dużo tańsza. Czy ktoś ma doświadczenie z takimi domami? Jaka jest żywotność takich budowli? Czy są one 'ciepłe'? Proszę ...

Solary na dachu - jak je zamontować?

Kolektory słoneczne oczywiście najlepiej montować na dachu, gdzie dociera najwięcej słońca. Najpopularniejsze sposoby montażu to montaż nad dachówką (pozwalający na zmianę kąta solarów względem dachu) oraz montaż w dachu, równo z linią dachówek (zintegrowany). Popularniejszym sposobem montażu jest pierwszy z nich, który nie wymaga ingerencji dek...

Dom energooszczędny - skąd projekt?

Planuję budowę domu energooszczędnego. Czy bardziej opłaca się kupić gotowy projekt zwykłego domu i przerobić go na energooszczędny czy może lepiej od razu zainwestować w projekt energooszczędnego domu?

Przebudowa starego domu na energooszczędny

Witam! Planujemy zakup domu, trafiliśmy na atrakcyjną ofertę. Problem w tym, że budynek jest z lat 60 i wymaga praktycznie całkowitego remontu. Chcielibyśmy zastosować kilka unowocześnień, które pomogłyby nam zaoszczędzić na ogrzewaniu i rachunkach. Czy warto inwestować w takim wypadku w stary dom czy lepiej kupić nowy?

Kolektory słoneczne - czy to się opłaca?

Nasza gmina dotuje solary, w związku z czym chciałem się dopytać czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Jakie jest ich zastosowanie? Ile można na nich zaoszczędzić?

Piec na ekogroszek - jaki polecacie?!!

Witam, szukam dobrej jakości pieca na ekogroszek 25kW z rusztem. Taki który wytrzyma więcej niż kilka lat i dałoby się w nim palić alternatywnymi paliwami. W sieci jedni polecają piece Defro inni Ciechewicz. Który wybrac?

Dom na wodzie

Natrafiłem na ciekawy artykuł w sieci:

http://wnetrza.onet.pl/inne/dom-na-wodzie,1,5014456,artykul.html

Co sądzicie o tego typu konstrukcjach? Przyjmą się w Polsce? Tak jak jest tam napisane, domy są popularne w krajach Beneluxu.

Dom pasywny - pełna samowystarczalność?

Dom pasywny jest nowym standardem wznoszenia budynków. Cechuje się dobrą izolacją oraz znacznemu ograniczeniu zużycia energii. Redukcja zapotrzebowania może być nawet ośmiokrotna, a wszyscy wiemy, że wiąże się to z odciążeniem domowego budżetu.
Idea budownictwa pasywnego polega na udoskonalaniu elementów obecnych w praktycznie każdym budynku, z...

Kolektory słoneczne- czy przyjmie się to w gospodarstwach domowych

Temat dość ciekawy i nowy: kolektory słoneczne. Coraz więcej tego typu wynalazków pojawia się na domach. Ba, projekty budowlane domów pasywnych maja niejako w standardzie tego typu instalacje. Spotkałem się jednak z opinią, że w słabo nasłonecznionej Polsce tego typu rozwiązania się nie sprawdzą. Jak to z tym jest?

Inbudo.pl to nie tylko portal budowlany, to platforma internetowa kojarząca firmy budowlane, wykonawców, markety budowlane sklepy i hurtownie budowlane z ich klientami. Całe budownictwo w jednym miejscu. Znajdziesz tutaj zlecenia budowlane – jeśli szukasz solidnego fachowca, zapytania ofertowe – gdy chcesz kupić tanie materiały budowlane i wykończeniowe. Usługi budowlane dodać może fachowiec lub firma budowlana. Ponadto udostępniamy sklep budowlany, cennik budowlany, materiały budowlane i wykończeniowe, katalog firm budowlanych, kosztorys budowy domu, oraz cennik usług budowlanych

Jeśli interesuje Cię budowa domu, remonty, koszt budowy domu, prawo budowlane, architektura, wnętrza, projekty domów czy wykończenia wnętrz - sprawdź nasze forum budowlane, gdzie znajdziesz fachowe porady budowlane. Doświadczeni architekci zaprojektują nowoczesne domy czy piękny ogród tworząc oryginalne projekty ogrodów. Dowiesz się jak zaprojektować dom energooszczędny, ile kosztuje budowa domu jak zbudować domy z drewna, domy kanadyjskie, domy szkieletowe czy dom pasywny. Jeśli interesuje Cię projektowanie wnętrz, chcesz poznać piękne wnętrza domów, pomoże Ci projektant wnętrz. Możesz idealne zagospodarować poddasze tworząc wymarzony projekt domu, a Twoja kuchnia, łazienka i sypialnia będą to zupełnie inne wnętrza. Nietypowe zlecenia remontowe, prace wysokościowe czy roboty budowlane znajdą tu wykonawców.’ To jak - planujesz remont mieszkania czy budujemy dom?

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.