Inbudo.plForum Budowlane

Kategorie

Popularne tematy

Najlepsi użytkownicy

Zobacz pełen ranking
Koloryt

Koloryt

20 września 2013, 13:29 169.60

Odpowiedz

2 oceń pytanie

Dach - Deskowanie czy płyta OSB / MFP

Czy tradycyjne deskowanie jest tańsze niż zastosowanie na pokrycie dachu płyt OSB, bądź MFP. Biorąc pod uwagę, że aby uzyskać na dachu grubość płyty np.: 25 mm, należało by dach pokryć deskami podwójnie? Ponadto, przy deskowaniu jest więcej szczelin z czym wiąże się większa powierzchnia przenikania wiatru co wpływa na oszczędność później przy ogrzewaniu domu. Dodatkowo czy płyty lepiej tłumią hałas niż deski? Jakie Państwo mają zdanie w tej tematyce...

Mile widziane pomysły, przemyślenia i doświadczenia ...

Odpowiedzi: 1

amca amca 2013-09-30 09:51:51
oceń
100% 0%

Poszycie dachu wykonane z płyt budowlanych drewnopochodnych zapewnia znakomitą sztywność dachu jak i dodatkową jego izolację (także akustyczną). Montaż poszycia sztywnego z płyt zajmuje mniej czasu niż poszycia z desek. Poza tym ich odpowiednie ułożenie jest znacznie łatwiejsze niż desek i pozwala uniknąć błędów, które w przypadku pokrycia dachu są kosztowne i trudne do naprawienia. .
Dach ze sztywnym poszyciem z MFP ma także lepszą izolacyjność termiczną. To efekt zarówno właściwości samych płyt, jak i wynik tego, że między ich dużymi płaszczyznami jest mniej szczelin. Na poszyciu z płyt łatwiej jest również wykonywać inne prace dekarskie, np. montować okna dachowe.

http://www.drewno.pl/artykuly/8634,plyty-budowlane-mfp-kontra-deski-wybor-poszycia-dachu.html

Zgłoś naruszenie


FachowiecDekarz FachowiecDekarz 2013-10-16 11:11:14
oceń
0% 0%

Co do łatwości montowania okien na płycie to się nie zgodzę. Tak i tak trzeba robić ruszt. Pozdrawiam.

Zgłoś naruszenie

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.