Inbudo.plForum Budowlane

Kategorie

Popularne tematy

Najlepsi użytkownicy

Zobacz pełen ranking

Jaki wybrać cement?

Planujemy wybudować garaż z pomieszczeniami gospodarczymi. Jaki wybrać cement na fundamenty?

Jaki jest koszt wylania fundamentów?

Witam wszystkich!

jestem w trakcie planowania budowy domu, muszę zaplanować budżet i moje pytanie jest następujące:

Jaki jest koszt wylania fundamentów ? Chodzi mi o całościowy koszt czyli robocizna + materiały. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

szalunki

Witam. Jakie polecacie najlepsze szalunki do fundamentów? Chodzi mi o takie uniwersalne. Łatwe w zdobyciu. Pozdrawiam

fundamenty pod dom drewniany

planuję postawić na działce dom drewniany - możecie doradzić jakie fundamenty zastosować najlepiej, by dom stał pewnie i wyszło jak najtaniej?

Jak izolować fundamenty?

Zabieramy się za budowę domu, chcę ocieplić fundamenty styropianem. Znajomy radził mi żebym najpierw przylepił styropian, na to siatka i twardy klej, a dopiero potem izolbet. Jednak z tego co się orientowałem, to znacznie lepiej najpierw izolowac bloczki izolbetem, a potem dopiero kleić styropian. Czy kolejność w tym wypadku ma znaczenie? Macie ...

Prawidłowa hydroizoalcja fundamentów w powstałym budynku

Prawidłowa hydroizolacja jest warunkiem zachowania czystości i suchości w piwnicy. Budując nowy budynek można o to zadbac w szereg różnych sposobów, jednakże w już istniejących obiektach jest to nieco trudniejsze.
Najlepszym wyjściem z takich sytuacji jest obkopanie fundamentów (obkopanie, nie podkopanie), wysuszenie i wyrównanie powierzchni (n...

Garaż/budowla bez fundamentów?

Ze względu na przepisy budynek z fundamentami nie może by bliżej niż 4 m od działki sąsiada. O ile nie chodzi o budynki mogące byc zbudowanych z drewna lub blaszanych części warto zainwestowac coś, co spełni rolę fundamentów.
W takich sytuacjach można zastanowic się nad:
- podkładami kolejowymi,
- krawężnikami drogowymi
- wylac ławy (na gr...

Zalanie zbrojenia na własną rękę

Każde zbrojenie, nawet te pod fundamenty można wykona na własną rękę. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby bezwzględnie przed zalaniem przyszykowanego zbrojenia skontaktować się z kierownikiem budowy, który tę czynność zatwierdzi poprzez sprawdzenie czy wszystkie pręty mają takie same wymiary jak te na projekcie.
Należy pamiętać, że budownictwo n...

Dach - z czego powinien być zrobiony?

Trzy podstawowe elementy domu- fundamenty, ściany i dach. Z czego według Was powinien być zrobiony ten ostatni? Estetyka, funkcjonalność, czy cena, co według Was gra pierwsze skrzypce?

Fundamenty dostane w "spadku"

Stałem się posiadaczem pięknej działki. Jest duża, ponad 2000m2, pięknie położna, jednakże ma jeden feler. Są na niej fundamenty, które zostawił poprzedni inwestor. Miał nadzieję wykorzystać je do budowli hali, jednakże pomysł spalił na panewce, środków nie starczyło, a ja domu wielkości fabryki budować nie chce. Posiadam wszystkie papiery dotyc...

Inbudo.pl to nie tylko portal budowlany, to platforma internetowa kojarząca firmy budowlane, wykonawców, markety budowlane sklepy i hurtownie budowlane z ich klientami. Całe budownictwo w jednym miejscu. Znajdziesz tutaj zlecenia budowlane – jeśli szukasz solidnego fachowca, zapytania ofertowe – gdy chcesz kupić tanie materiały budowlane i wykończeniowe. Usługi budowlane dodać może fachowiec lub firma budowlana. Ponadto udostępniamy sklep budowlany, cennik budowlany, materiały budowlane i wykończeniowe, katalog firm budowlanych, kosztorys budowy domu, oraz cennik usług budowlanych

Jeśli interesuje Cię budowa domu, remonty, koszt budowy domu, prawo budowlane, architektura, wnętrza, projekty domów czy wykończenia wnętrz - sprawdź nasze forum budowlane, gdzie znajdziesz fachowe porady budowlane. Doświadczeni architekci zaprojektują nowoczesne domy czy piękny ogród tworząc oryginalne projekty ogrodów. Dowiesz się jak zaprojektować dom energooszczędny, ile kosztuje budowa domu jak zbudować domy z drewna, domy kanadyjskie, domy szkieletowe czy dom pasywny. Jeśli interesuje Cię projektowanie wnętrz, chcesz poznać piękne wnętrza domów, pomoże Ci projektant wnętrz. Możesz idealne zagospodarować poddasze tworząc wymarzony projekt domu, a Twoja kuchnia, łazienka i sypialnia będą to zupełnie inne wnętrza. Nietypowe zlecenia remontowe, prace wysokościowe czy roboty budowlane znajdą tu wykonawców.’ To jak - planujesz remont mieszkania czy budujemy dom?

Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej.